fbpx

Instytut Lone Sorensen​

Instytut Lone Sorensen

Tybetański masaż mięśni głowy, szyi, pleców i kręgosłupa z elementami refleksologii i cosmo liftingu twarzy

Tybetański masaż mięśni głowy, szyi, pleców i kręgosłupa z elementami refleksologii i cosmo liftingu twarzy

Tybetański masaż mięśni głowy, szyi, pleców i kręgosłupa z elementami refleksologii i cosmo liftingu twarzy – original sorensensistemTM method®  jest nowym systemem fizjoterapeutycznym opracowanym przez Lone Sorensen, opartym na jej ponad czterdziestoletnim doświadczeniu w pracy z układem mięśniowym, układem neurologicznym i ze strefami neuro-odruchowymi, stosowanymi przez wiele kultur na całym świecie. 

Jest to terapia szczególnie polecana fizjoterapeutkom i fizjoterapeutom, masażystkom i masażystom w terapiach fizjoterapeutycznych i masażach mięśni głowy, szyi, barków, pleców i kręgosłupa, wzbogaconych o elementy refleksologii i liftingu twarzy. 

Medycyna tybetańska stanowi syntezę miejscowych tybetańskich, indyjskich (ajurwedyjskich), perskich (Unani), greckich i chińskich systemów medycznych. Jest  nadal stosowana i rozwijana w Tybecie, Indiach, Nepalu, Bhutanie, Ladakhu, Syberii, Chinach i Mongolii, a obecnie również w różnych częściach Europy i Ameryki Północnej. Odwołuje się do tradycyjnego przekonania, że wszystkie choroby wynikają ostatecznie z „trzech trucizn umysłu”: niewiedzy, przywiązania i awersji.

Syntetyzując wiedzę z różnych systemów medycznych Tybetańczycy stworzyli własny system oparty na tysiącach  lat doświadczeń i analiz dotyczących zrozumienia, czym jest  natura zdrowia i choroby. Wieki temu, zanim buddyzm dotarł do Tybetu; Tybetańczycy, podobnie jak większość starożytnych, dysponowali  szeroką wiedzą medyczną. Według źródeł historycznych, już od początku IV wieku w Tybecie zaczęło pojawiać się wiele  nowych trendów medycznych. Pierwsze wpływy pochodziły z Indii w formie tzw. medycyny ajurwedyjskiej. Około VII-VIII wieku rząd tybetański zaczął sponsorować konferencje, w których lekarze specjalizujący się w systemach medycznych w Chinach, Persji, Indiach i Grecji prezentowali i debatowali nad swoimi pomysłami dotyczącymi zdrowia i leczenia chorób, aby znaleźć lepsze możliwości w diagnozowaniu, leczeniu i głębszemu zrozumieniu chorób.

Tybetańska refleksologia głowy i karku oraz tybetański masaż mięśni głowy, szyi, pleców i kręgosłupa z elementami refleksologii i cosmo liftingu twarzy jest bardzo skuteczną metodą masażu w usuwaniu nadmiernego napięcia mięśni, napięcia emocjonalnego, bezsenności, otępienia, bólu kończyn, zawrotów głowy, drętwienia, problemów wzroku, w chorobach reumatycznych, bólach fantomowych, nadciśnieniu tętniczym, bólach głowy, wrzodach żołądka, udarach naczyniowych mózgu, obrzękach, palpitacji, zaburzeniach czucia  i wielu innych dolegliwościach.

Na kursie Tybetańskiej refleksologii głowy i karku oraz tybetańskim masażu mięśni głowy, szyi, pleców i kręgosłupa z elementami refleksologii i cosmo liftingu twarzy uczymy się teorii i technik pracy ze strefami neuro-odruchowymi  w mikrosystemie kręgosłupa szyjnego, obręczy barkowej, pleców i głowy , oddziaływując poprzez  nerwy rdzeniowe na całe ciało,  wewnętrzne organy, a w szczególności na struktury układu neurologicznego, w tym również regulujemy parametry pracy obszarów związanych z płynem mózgowo-rdzeniowym.

Cosmo lifting twarzy to holistyczny zabieg odmładzający opracowany przez Lone Sorensen, który w sposób nieinwazyjny wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy i sprawia, że twarz promienieje. Poprzez stymulację punktów i stref na twarzy głęboko oddziałuje na tkanki pobudzając naturalne procesy regeneracji twarzy i całego ciała. Zabieg pobudza proces usuwania toksyn, tonizuje i ujędrnia skórę, minimalizuje cienkie linie i spłyca zmarszczki głębokie, pomaga eliminować przebarwienia i trądzik, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę.

Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku – doskonale działa jako metoda zapobiegania utracie kolagenu i powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza efekty starzenia się skóry dojrzałej. Terapia ta stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Istotą Japońskiego liftingu twarzy jest ręczny masaż mięśni oraz stymulacja tradycyjnych punktów akupresury twarzy w połączeniu z głębokim liftingiem oraz drenażem limfatycznym. Podczas zabiegu stosowane są organiczne olejki z zawartością naturalnych kwasów i minerałów wykazujących silne działanie regenerujące. W efekcie Japoński lifting twarzy jest jedynym masażem twarzy, który oprócz działania kosmetyczno-estetycznego wykazuje dobroczynne oddziaływanie zdrowotne na cały organizm człowieka.

Na kursie uczymy się technik pracy z meridianami, strefami neuro-odruchowymi twarzy oraz głębokiej stymulacji mięśni i skóry na twarzy. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w czasie kursu możemy oddziaływać na skórę i mięśnie twarzy, a także na całe ciało i wewnętrzne organy. Technika ta jest połączeniem medycyny orientalnej z wykorzystaniem punktów neuro-odruchowych na twarzy związanych z meridianami, stref odruchowych na twarzy z Ameryki Południowej, Wietnamu oraz japońskiej procedury stymulacji układu limfatycznego.

Dzięki zabiegom sorensensistemTM możemy poprawiać biochemiczne parametry pracy wszystkich narządów i systemów witalnych, przepływ energii w ciele oraz równoważyć pracę układu limbicznego i ciała migdałowatego mózgu, które odpowiedzialne są za naszą sferę emocjonalną.

W terapii mamy również do wykorzystania procedury stymulacji punktów i stref neuro-odruchowych powiązanych z układem odpornościowym, dzięki temu możemy znacząco poprawiać poziom i jakość odpowiedzi immunologicznej organizmu w kontakcie z patogenami, bakteriami i wirusami, a także przy schorzeniach nowotworowych. 
Program Kursu 

Pierwszy dzień:

9.30-13.30 – Wprowadzenie on line do Tybetańskiej refleksologii głowy i karku oraz tybetańskiego masażu mięśni głowy, szyi, pleców i kręgosłupa z elementami refleksologii i cosmo liftingu twarzy

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

14.30-18.00 – nauka on line procedur neutralizacji napięć mięśniowych powodujących bóle głowy oraz bóle kończyn i tułowia 

Drugi dzień:

9.30-11.00 – nauka wykorzystania pracy na punktach meridianowych twarzy do regulowania poziomu energii wytwarzanej przez mitochondria komórkowe organizmu

11.00-13.30 – nauka wykorzystania pracy na refleksologicznych strefach neuro-odruchowych twarzy do regulowania biochemicznych parametrów pracy organów i systemów witalnych organizmu

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

13.30 -18.00 – nauka procedur masażu mięśni głowy i twarzy z elementami liftingu – I etap

Trzeci dzień:

9.30 – 13.30 – nauka procedur masażu mięśni głowy i twarzy z elementami liftingu – II etap

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

14.30 – 16.30 – nauka bezpośredniej stymulacji mięśni twarzy metodą dr Castillo Moralesa w przypadkach porażenia nerwu trójdzielnego, nerwu twarzowego lub paraliżu mięśni twarzy przy udarze mózgu.

16.30-17.00 –  nauka procedur autostymulacji mięśni dla klientów

17.00 – 18.00 – powtórzenie pełnego zabiegu przez każdego uczestnika

Czwarty dzień:

9.30-13.30 – Definicja ciała fizycznego i nauka pracy manualnej na:

  • mapach i strefach karku, głowy (mikro-systemy neuro odruchowe)
  • mięśniach pleców, barków i mięśniach przykręgosłupowych
  • strefach neuro-odruchowych nerwów rdzeniowych
  • punktach i strefach neuro-odruchowych neutralizujących bóle głowy oraz bóle kończyn i tułowia

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

14.30 – 16.30 – Teoria i praktyka masażu mięśni głowy i twarzy związanych z funkcjami wizualnymi płata potylicznego i nerwu wzrokowego

16.30-17.45 – nauka wykorzystania punktów neuro-odruchowych do neutralizacji schorzeń okolic oczu:

  • stany zapalne, 
  • opuchlizny i zaburzenia sercowo-naczyniowe oraz zaburzenia pracy nerek,
  • zaburzenia napięcia mięśni (efekt opadającej powieki i zmarszczki), 
  • zaburzenia w cyrkulacji płynów ustrojowych (sińce i przebarwienia)

17.45-18.00 – podsumowanie kursu oraz wręczenie dyplomów

Instruktor: Anna Jurewicz-Sawa, Jarosław Sawa 

Cena kursu: 7 480 zł

z dofinansowaniem z funduszy UE (50% – 80%), cena spada nawet do 1 496 zł

Gabinety zatrudniające co najmniej jedną osobę na umowę o pracę, mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 100 %

Zapisy i wpłaty przyjmowane są nie później niż na 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

W przypadku dofinansowania kursu z krajowych środków publicznych  lub z funduszy Unii Europejskiej poniżej 70 % jego wartości , do ceny kursu należy doliczyć podatek VAT w wysokości określonej w prawie podatkowym.

Zapisz się na kurs

wrzesień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!