fbpx

Instytut Lone Sorensen​

O metodzie

Japońskie terapie estetyczne to holistyczne zabiegi odmładzające opracowane przez Lone Sorensen, które w sposób nieinwazyjny wygładzają zmarszczki, poprawiają owal twarzy, i sprawiają, że twarz promienieje. Poprzez stymulację punktów akupresury i stref neuro-odruchowych na twarzy w połączeniu z głęboki  liftingiem i drenażem limfatycznym, intensywnie oddziałuje na tkanki, pobudzając naturalne procesy regeneracji twarzy i całego ciała. Zabiegi pobudzają proces usuwania toksyn, tonizują i ujędrniają skórę, minimalizują cienkie linie i spłycają zmarszczki głębokie, pomagają eliminować przebarwienia i trądzik, a także działają rozświetlająco i odświeżająco na cerę, poprawiając również owal twarzy.

Zapobiegają utracie kolagenu, powstawaniu zmarszczek oraz zmniejszają efekty starzenia się skóry dojrzałej, poprzez wprowadzenie całego organizmu w stan homeostazy i głębokiego relaksu.

Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku – doskonale działa jako metoda zapobiegania utracie kolagenu i powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza efekty starzenia się skóry dojrzałej. Terapia ta stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Japoński Cosmo Lifting jest unikalnym masażem twarzy, który oprócz działania kosmetyczno-estetycznego wykazuje dobroczynne działanie zdrowotne na cały organizm człowieka, dzięki wykorzystaniu procedur refleksologicznych oddziaływujących na strefy neuroodruchowe twarzy. Dzięki tak aktywnej pracy mięśnie i tkanki skóry twarzy otrzymują zastrzyk energii, rozgrzewają się. Płytkie zmarszczki znikają, głębsze spłycają się, skóra się napina, ujędrnia, poprawia się cyrkulacja krwi i wszystkich płynów ustrojowych. Zabieg pobudza proces usuwania toksyn, zapobiega utracie kolagenu, pomaga eliminować przebarwienia i trądzik, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę.

Stymulacja punktów i stref na twarzy głęboko oddziałuje na tkanki pobudzając naturalne procesy regeneracji twarzy i całego ciała na poziomie fizycznym, biochemicznym  i emocjonalnym.

Technika Japońskich terapii estetycznych sorensensistemTM łączy elementy:

  • medycyny orientalnej z wykorzystaniem punktów akupresury na twarzy związanych z meridianami energetycznymi stosowanymi w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, 
  • stref i punktów neuro-odruchowych na twarzy z Ameryki Południowej i Wietnamu,
  • japońskich procedur głębokiego liftingu twarzy w połączeniu ze stymulacją układu limfatycznego i hormonalnego.

Jest relaksującym zabiegiem eliminującym napięcia i stres w całym ciele, w szczególności mięśni twarzy oraz doskonale balansuje pracę układu limbicznego mózgu odpowiedzialnego za sferę emocjonalną. Pozwala uzyskać stan homeostazy w całym organizmie.

Dobroczynne oddziaływanie na organizm i sferę emocjonalną

Masaż rozpoczyna się od terapeutycznego oddziaływania na wszystkie organy witalne i systemy w naszym organizmie, takie jak: układ hormonalny, limfatyczny, neurologiczny, krwionośny, pokarmowy, wydalniczy, oddechowy, immunologiczny, szkieletowy i mięśniowy, szczególne efekty uwidaczniają się na mięśniach twarzy. Dzięki tym stymulacjom poprawia się metabolizm, zdolności regeneracyjne i parametry biochemiczne naszego organizmu, który wchodzi w stan pełnej homeostazy.

To wszystko bardzo pozytywnie wpływa na stan naszych emocji, dając równowagę, chłodny spokój umysłu i dystans do wszystkiego, co dzieje się wokół nas i co ważniejsze, dystans do samych siebie. Balans sfery emocjonalnej również wpływa na redukcję zmarszczek mimicznych, które są efektem utrzymujących się przez długi czas napięć emocjonalnych i stresu. Mięśnie twarzy, przy permanentnym stanie stresu powodują utrzymywanie się mięśni twarzy w nienaturalnym położeniu, co z kolei powoduje przemieszczanie się skóry, czego efektem są jej zagięcia, przeradzające się z czasem w zmarszczki. Zrównoważenie emocjonalne pozwala wrócić mięśniom do ich anatomicznego położenia, skóra też wraca na swoje neutralizując zmarszczki.

Co ciekawe po serii takich zabiegów często dochodzi do neutralizowania traum, jakie nosimy w swoim ciele i umyśle. Jest to proces bardzo naturalny i właściwy dla stanu pełnej homeostazy na poziomie bio-chemicznym, w który wchodzimy w czasie masażu.

Zabieg japońskiego cosmo liftingu, dzięki oddziaływaniu na cały organizm poprawia także postawę naszego ciała, elastyczność ruchów i nadaje im gracji.

 

Fazy zabiegu

Masaż rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i manualnej stymulacji chińskich punktów meridianowych regulujących kanały energetyczne w całym organizmie. Kolejną fazą jest praca na strefach neuro-odruchowych równoważąca pracę wszystkich organów i systemów witalnych. Kolejne etapy to jedenaście japońskich procedur głęboko liftingujących, procedury Crystal&Spoon z wykorzystaniem łyżeczek, kul i kamieni z kryształu górskiego – kwarcu, oddziaływanie na receptory termiczne twarzy i całego ciała z wykorzystaniem specjalnych thermie-rollerów   oraz specjalny masaż mięśni metodą Moralesa, dzięki którym wzmacniamy i utrwalamy efekty estetyczne uzyskiwane dzięki terapeutycznemu oddziaływaniu masażu.

Techniki i procedury wykorzystywane w czasie zabiegu

W czasie godzinnego zabiegu podstawowego, poddajemy się kilkupoziomowemu oddziaływaniu terapeutycznemu i estetycznemu, na które składają się:

  • stymulacja punktów meridianowych pochodzących z medycyny orientalnej, czego efektem jest  regulacja poziomu i przepływu energii,
  • pobudzanie stref neuro-odruchowych na twarzy zaczerpniętych od Indian z plemienia Pehuenczów z Ameryki Południowej, dzięki czemu regulowane są biochemiczne parametry pracy wszystkich organów witalnych i systemów w organizmie,
  • oddziaływanie na punkty neurologiczne opracowane przez prof. Chau z Wietnamu (twórcę cybernetycznej metody Dien Chan). Punkty te m.in. wpływają na funkcjonowanie układu limbicznego i ciała migdałowatego mózgu, zawiadującego naszą sferą emocjonalną,
  • balansowanie pracy układu limfatycznego, poprzez punkty nerwowo-naczyniowe na twarzy i szyi,
  • jedenaście japońskich, głęboko liftingujących procedur stymulacji  tkanek skórnych i podskórnych w połączeniu ze stymulacją punktów i stref układu limfatycznego i hormonalnego, wspaniale wzmacnia efekt estetyczny uzyskiwany dzięki oddziaływaniu terapeutycznemu
  • trzyetapowa, głęboka stymulacja mięśni metodą dr Moralesa z Argentyny, znakomicie przeciwdziała sile grawitacji.

 

Dodatkowe elementy wzmacniające efekt estetyczny

Do masażu stosuje się olejek różany pozyskiwany z ekologicznych upraw w Argentynie. Tłoczony na zimno olejek zawiera kwasy tłuszczowe, których ludzkie ciało nie wytwarza i musi je otrzymywać z zewnątrz, zazwyczaj z pożywieniem.

Dzięki nim organizm wytwarza składniki służące do syntezy prostoglandyn, rozwoju komórek i procesów związanych z regeneracją tkanek. To dlatego stosowanie olejku różanego przynosi tak dobre efekty. Olejek zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, zmniejsza efekt fotostarzenia, redukuje efekty blizn chirurgicznych. Po za tym olejek różany poprawia elastyczność i przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu nasze komórki mogą pobierać więcej składników odżywczych, skuteczniej wydalać pozostałości po procesie metabolicznym. W wyniku tego nasze komórki funkcjonują efektywniej i co za tym idzie ‘lepiej wyglądają’.

 

Cały rytuał wzbogacony jest aromaterapią. Podczas zabiegu  unoszące się w powietrzu dobroczynne naturalne esencjonalne olejki działają kojąco na zmysły i duszę, odprężają, oraz stabilizują nasz układ hormonalny i immunologiczny.

Receptory zapachu poprzez nerwy czaszkowe są bezpośrednio połączone z naszym układem limbicznym i ciałem migdałowatym, które są odpowiedzialne za naszą sferę emocjonalną. Dlatego poddawanie się aromaterapii w czasie zabiegu dodatkowo równoważy napięcia i stres.

Kolejnym  etapem zabiegu jest masaż kulami solnymi, które lekko chłodzą skórę po intensywnej pracy, dostarczają jej minerałów.

Kule działają antyseptycznie, a naturalna sól komórkowa (tkankowa)  w nich zawarta tonizuje napięcie mięśni twarzy. Ślad solny pozostawiany przez kule jest absorbowany przez  skórę twarzy i rozprowadzany po całym organizmie, szczególnie pozytywnie wpływając na układ neurologiczny i tym samym redukując napięcia emocjonalne. Dzięki właściwościom soli komórkowej, masaż kulami redukuje także zmarszczki, przebarwienia, trądzik, stany zapalne skóry, opuchliznę i ‘worki’ pod oczami.

 

Zapraszamy do wyboru jednego z naszych kursów

Poznaj nasze szkolenia i zapisz się na kurs.

KONTAKT

Ul. Smocza 20/63 01-034 Warszawa

+48 733 500 304

Kontakt@isorensen.pl