fbpx

Instytut Lone Sorensen​

Instytut Lone Sorensen

Tybetańska refleksologia głowy i karku dla stylistów fryzur i barberów

Tybetańska refleksologia głowy i karku dla stylistów fryzur i barberów

Tybetańska refleksologia głowy i karku dla stylistów fryzur i barberów – to manualny zabieg terapeutyczny i relaksujący. Przywraca on ogólną równowagę emocjonalną oraz balans funkcji organizmu. 

Jest to oryginalna metoda refleksologii głowy stworzona przez Instytut Lone Sorensen z Barcelony. To procedury naturalnej stymulacji stref neuro-odruchowych specjalnie przygotowane dla klientów salonów fryzjerskich i barberów, którzy oczekują czegoś więcej niż standardowej usługi. 

Polega on na  stymulowaniu stref neuro-odruchowych znajdujących się na czole, głowie,  szyi i ramionach. 

Zabieg obejmuje również pielęgnację brody z wykorzystaniem naturalnych olejków i preparatów z Omanu i Ameryki Południowej.

Procedury terapii poprawiają parametry biochemiczne wszystkich organów i systemów witalnych. 

Oddziaływanie na narządy wewnętrzne oraz meridiany związane ze skórą i jej pochodnymi, wzmacnia procesy odżywiania i oczyszczania komórek skóry, włosów i paznokci, poprawiając jednocześnie ich wygląd i kondycję.

Dzięki specjalnej technice masażu i stymulacji stref na czole, głowie,  szyi i ramionach możemy uzyskać następujące efekty terapeutyczne: 

  • redukcję bólu głowy, szyi, ramion, bólu lędźwiowego, zmęczenia wzroku, zawrotów głowy, bólu TMJ (m.in. bólów twarzy, szyi)
  • zniwelowanie problemów ze snem 
  • zwiększenie poziomu energii, 
  • regulację ciśnienia tętniczego
  • poprawę pamięci i koncentracji 
  • ustąpienie napięć emocjonalnych

Oferujemy Kurs w wersji podstawowej oraz w wersji rozszerzonej o elementy Refleksologii Twarzy wzmacniające struktury komórek włosów, skóry czy paznokci.

Zabieg jest dodatkowym elementem wspierającym klienta w eliminowaniu codziennych problemów związanych ze stresem. Przede wszystkim relaksuje i przywraca ogólną równowagą emocjonalną oraz balans funkcji organizmu.

Zabieg można wykonać na fotelu fryzjerskim lub japońskim krześle.  

Nasze procedury terapeutyczne i pielęgnacyjne poprawiają parametry biochemiczne wszystkich organów i systemów witalnych. Oddziaływanie na narządy wewnętrzne oraz meridiany związane ze skórą i jej pochodnymi, wzmacnia procesy odżywiania i oczyszczania komórek skóry, włosów i paznokci, poprawiając jednocześnie ich wygląd i kondycję.

Tybetańska refleksologia głowy i karku dla stylistów fryzur i barberów w wersji podstawowej

Czas trwania kursu: dwa dni

Instruktor: Anna Jurewicz-Sawa i Jarosław Sawa Cena szkolenia: 4 290 zł 

Z dofinansowaniem z funduszy krajowych lub funduszy UE koszty naszych kursów mogą być pokryte nawet do 100 % ich wartości.

Zapisy i wpłaty przyjmowane są nie później niż na 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Rozszerzone pakiety Kursu: 

Kurs Tybetańskiej refleksologii głowy i karku dla stylistów fryzur i barberów z podstawami Refleksologii Twarzy na wzmocnienie komórek włosów, to czterodniowy  panel szkoleniowy bazujący na procedurach Masażu tybetańskiego głowy, szyi, ramion i pleców (dwa dni kursu stacjonarnego), na którym dodatkowo uczymy się – na dwudniowym kursie online prowadzonym przez twórczynię metody Lone Sorensen – oddziaływania terapeutycznego z wykorzystaniem stref i punktów neuro-odruchowych twarzy czyli Refleksologii twarzy.

Na kursie akcentowane są aspekty oddziaływania na mózg, organy witalne i cały organizm w sposób wzmacniający komórki włosów i skóry na głowie.

Metoda  Refleksologii twarzy opiera się na wykorzystaniu zjawiska łuku odruchowego, przebadanego przez naukowców i specjalistów medycyny akademickiej. Procedury stymulacji stref i punktów neuro-odruchowych na twarzy szczególnie pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia. Reguluje energetykę organizmu. Poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Bliskość stref na twarzy i centralnego układu nerwowego sprawia, że stymulacja stref na twarzy charakteryzuje się wyższą skutecznością i trwałością efektów niż stymulowanie mikrosystemów neuro-odruchowych w innych częściach ciała. Dzięki refleksologii twarzy mamy możliwość bardzo skutecznego oddziaływania na ciało migdałowate i układ limbiczny, zarządzający naszą sferą emocjonalną. Zabieg jest bardzo przyjemny, wycisza i relaksuje.

Na kursie uczymy się technik pracy z meridianami, strefami neuro-odruchowymi twarzy oraz głębokiej stymulacji mięśni i skóry na twarzy. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w czasie kursu możemy oddziaływać na skórę i mięśnie twarzy, a także na całe ciało i wewnętrzne organy. Technika ta jest połączeniem medycyny orientalnej z wykorzystaniem punktów neuro-odruchowych na twarzy związanych z meridianami, stref odruchowych na twarzy z Ameryki Południowej, Wietnamu oraz japońskiej procedury stymulacji układu limfatycznego.

Czas trwania szkolenia: dwa dni kursu stacjonarnego oraz dwa dni kursu online, który osobiście prowadzi twórczyni metody Lone Sorensen.

Instruktor: Jarosław Sawa, Anna Jurewicz-Sawa, Lone Sorensen 

W przypadku dofinansowania kursu z krajowych środków publicznych  lub z funduszy Unii Europejskiej poniżej 70 % jego wartości , do ceny kursu należy doliczyć podatek VAT w wysokości określonej w prawie podatkowym.

Zapisz się na kurs

Nie odnaleziono wydarzeń!