fbpx

Instytut Lone Sorensen​

Instytut Lone Sorensen

Tybetańska refleksologia głowy i karku

Tybetańska refleksologia głowy i karku

Jest nowym systemem terapeutycznym opracowanym przez Lone Sorensen, opartym na jej ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w pracy ze strefami odruchowymi, stosowanymi przez wiele kultur na całym świecie.

Medycyna tybetańska stanowi syntezę miejscowych tybetańskich, indyjskich (ajurwedyjskich), perskich (Unani), greckich i chińskich systemów medycznych. Jest  nadal stosowana i rozwijana w Tybecie, Indiach, Nepalu, Bhutanie, Ladakhu, Syberii, Chinach i Mongolii, a ostatnio również w różnych częściach Europy i Ameryki Północnej. Odwołuje się do tradycyjnego przekonania, że wszystkie choroby wynikają ostatecznie z „trzech trucizn umysłu”: niewiedzy, przywiązania i awersji.

 

Syntezując wiedzę z różnych systemów medycznych, Tybetańczycy stworzyli własny system oparty na tysiącach  lat doświadczeń i analiz dotyczących zrozumienia czym jest  natura zdrowia i choroby. Wieki temu, zanim buddyzm dotarł do Tybetu; Tybetańczycy, podobnie jak większość starożytnych, dysponowali  szeroką wiedzą medyczną. Według źródeł historycznych, już od początku IV wieku w Tybecie zaczęło pojawiać się wiele  nowych trendów medycznych. Pierwsze wpływy pochodziły z Indii w formie tzw. medycyny ajurwedyjskiej. Około VII-VIII wieku rząd tybetański zaczął sponsorować konferencje, w których lekarze specjalizujący się w systemach medycznych w Chinach, Persji, Indiach i Grecji prezentowali i debatowali nad swoimi pomysłami dotyczącymi zdrowia i leczenia chorób, aby znaleźć lepsze możliwości w diagnozowaniu, leczeniu i głębszemu zrozumieniu chorób.

Tybetańska refleksologia głowy i karku jest bardzo skuteczną metodą masażu w usuwaniu nadmiernego napięcia mięśni, napięcia emocjonalnego, bezsenności, otępienia, bólu kończyn, zawrotów głowy, drętwienia, problemów wzroku, w chorobach reumatycznych, bólach fantomowych, nadciśnieniu tętniczym, bólach głowy, wrzodach żołądka, udarach naczyniowych mózgu, obrzękach, palpitacji, zaburzeniach czucia  i wielu innych dolegliwościach.

Plan zajęć: 

  • Wprowadzenie do Tybetańskiej refleksologii głowy i karku.
  • Definicja ciała fizycznego na mapach karku oraz głowy (mikro-mapy).
  • Teoria i nauka procedur masażu na strefach odruchowych karku i głowy.
  • Teoria i praktyka masażu dla symptomów i schorzeń związanych z bólami głowy.
  • Teoria systemu lustrzanego kory mózgowej.
  • Praktyka i nadzór instruktorski podczas szkoleń.

Instruktor: Jarosław Sawa, Anna Jurewicz-Sawa 

Cena jednego modułu: 3 740 zł

z dofinansowaniem z funduszy UE (50% – 80%), cena spada nawet do 748 zł

Gabinety zatrudniające co najmniej jedną osobę na umowę o pracę, mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 100 %

Zapisy i wpłaty przyjmowane są nie później niż na 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Rozszerzony pakiet kursu Tybetańskiej refleksologii głowy i karku 

Tybetański masaż mięśni głowy, szyi, pleców i kręgosłupa z Refleksologią stóp, terapią neuro-odruchową PRAXIS VERTEBRALIS – original sorensensistemTM method® – to czterodniowy panel szkoleniowy składający się z Tybetańskiej refleksologii głowy i karku oraz Refleksologii stóp PRAXIS VERTEBRALIS. 

Refleksologia stóp – Praxis Vertebralis – original sorensensistemTM method® stworzona przez Lone Sorensen to unikalna forma terapii neuro-odruchowej stóp oraz stref kręgosłupa i nerwów rdzeniowych, oraz mikrosystemu neuro-odruchowego mózgu.  Jest również jednym z elementów i częścią koncepcji terapii odruchowej Temprana – kompleksowego systemu rehabilitacji zaburzeń neurologicznych i genetycznych.

Metoda skupia się na strefach neuro-odruchowych stóp związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Jest to bardzo skuteczne narzędzie do pracy terapeutycznej z uszkodzeniami, bądź dysfunkcjami układu nerwowego oraz wadami postawy.

Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc bardzo duże znaczenie i wpływ na pracę organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni. Już starożytni dostrzegali związek między stanem kręgosłupa a funkcjonowaniem poszczególnych narządów. W pracy gabinetowej bardzo często pojawiają się natychmiastowe efekty szczególnie w bólach i schorzeniach kręgosłupa.

Terapia neuro-odruchowa stóp – Praxis Vertebralis sorensensistemTM nawiązuje do medycyny tybetańskiej. Już w starożytności tybetański medyk Yhom Po pomagał osobom cierpiącym na różne dolegliwości poprzez oddziaływanie na kręgosłup i nerwy rdzeniowe. Było to możliwe, gdyż wiele schorzeń jest wywołanych zmianami na poziomie rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych.

W terapii neuro-odruchowej stóp ogromną wagę przykłada się do opracowania receptorów, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi. Poprzez odpowiednie działanie na stopie można niwelować wady postawy, znosić napięcia mięśniowe i ból, ale również poprawiać działanie narządów wewnętrznych i całych układów organizmu. Technikę tę można zastosować w bardzo wielu ostrych i chronicznych schorzeniach. W bólach kręgosłupa, barków i kolan niejednokronie przynosi efekt natychmiastowy. 

Prowadzimy jedyne licencjonowane kursy zawodowe terapii neuro-odruchowej stóp (Praxis Verebralis) SorensensistemTM w Polsce.

Zapisz się na kurs

maj 2024
wrzesień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!