fbpx

Instytut Lone Sorensen​

Instytut Lone Sorensen

Refleksologia stóp - Praxis Vertebralis

Refleksologia stóp – Praxis Vertebralis – original sorensensistemTM method®  stworzona przez Lone Sorensen to unikalna forma terapii neuro-odruchowej stóp oraz stref kręgosłupa i nerwów rdzeniowych, oraz mikrosystemu neuro-odruchowego mózgu.  Jest również jednym z elementów i częścią koncepcji terapii odruchowej Temprana – kompleksowego systemu rehabilitacji zaburzeń neurologicznych i genetycznych.

Metoda skupia się na strefach neuro-odruchowych stóp związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Jest to bardzo skuteczne “narzędzie” do pracy terapeutycznej z uszkodzeniami, bądź dysfunkcjami układu nerwowego oraz wadami postawy.

Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc bardzo duże znaczenie i wpływ na pracę organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni. Już starożytni dostrzegali związek między stanem kręgosłupa a funkcjonowaniem poszczególnych narządów. W pracy gabinetowej bardzo często pojawiają się natychmiastowe efekty szczególnie w bólach i schorzeniach kręgosłupa.

 

Terapia neuro-odruchowa stóp – Praxis Vertebralis sorensensistemTM nawiązuje do medycyny tybetańskiej. Już w starożytności tybetański medyk Yhom Po pomagał osobom cierpiącym na różne dolegliwości poprzez oddziaływanie na kręgosłup i nerwy rdzeniowe. Było to możliwe, gdyż wiele schorzeń jest wywołanych zmianami na poziomie rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych.

W terapii neuro-odruchowej stóp ogromną wagę przykłada się do opracowania receptorów, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi. Poprzez odpowiednie działanie na stopie można niwelować wady postawy, znosić napięcia mięśniowe i ból, ale również poprawiać działanie narządów wewnętrznych i całych układów organizmu. Technikę tę można zastosować w bardzo wielu ostrych i chronicznych schorzeniach. W bólach kręgosłupa, barków i kolan niejednokronie przynosi efekt natychmiastowy. 

Prowadzimy jedyne licencjonowane kursy zawodowe terapii neuro-odruchowej stóp (Praxis Verebralis) SorensensistemTM w Polsce.

Instruktor: Jarosław Sawa, Anna Jurewicz-Sawa

Czas trwania szkolenia: 2 dni

Cena szkolenia: 3 740 zł 

z dofinansowaniem z funduszy UE (50% – 80%), cena spada nawet do 748 zł

Gabinety zatrudniające co najmniej jedną osobę na umowę o pracę, mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 100 %.

Zapisy i wpłaty przyjmowane są nie później niż na 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

W przypadku dofinansowania kursu z krajowych środków publicznych  lub z funduszy Unii Europejskiej poniżej 70 % jego wartości , do ceny kursu należy doliczyć podatek VAT w wysokości określonej w prawie podatkowym.

Zapisz się na kurs

wrzesień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!