fbpx

Instytut Lone Sorensen​

Instytut Lone Sorensen

Refleksologia rąk - neuro-odruchowa terapia PRAXIS VERTEBRALIS

Refleksologia rąk – terapia neuro-odruchowa PRAXIS VERTEBRALIS – original sorensensistemTM method® jest techniką terapeutyczną opartą o tradycyjną i współczesną medycynę Dalekiego Wschodu (Korea, Wietnam). Terapia w wielu przypadkach może zastąpić refleksologię twarzy i stóp. Podobnie jak wymienione techniki terapeutyczne łączy w sobie zarówno postępowanie przyczynowe jak i objawowe. W postępowaniu przyczynowym terapeuta wyszukuje złogi podskórne i ocenia ich wielkość. W postępowaniu symptomatycznym ma do dyspozycji m.in. mapę ciała fizycznego, punkty 5 elementów, ponad 300 punktów neurologicznych na każdej z rąk oraz linię Praxis Vertebralis na rękach.

Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych Praxis Vertebralis aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc ma kolosalne znaczenie dla organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni. Już starożytni dostrzegali związek między stanem kręgosłupa, a funkcjonowaniem poszczególnych narządów. W pracy gabinetowej bardzo często pojawiają się natychmiastowe efekty szczególnie w bólach i schorzeniach kręgosłupa.

Terapia ta została opracowana przez Lone Sorensen  na podstawie technik stosowanych w Korei i Wietnamie. Na rękach wyznaczono ponad 300 punktów, które oddziałują na narządy wewnętrzne i układy organizmu. Podstawowe zasady refleksologii rąk znane są tysiącom Koreańczyków, którzy wykorzystują je z pożytkiem dla siebie i innych w życiu codziennym.

W terapii neuro-odruchowej rąk Praxis Vertebralis bardzo ważne jest odpowiednie opracowanie receptorów neuro-odruchowych, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi. Poprzez odpowiednią stymulację punktów i stref na rąk można niwelować wady postawy, znosić napięcia mięśniowe i ból, ale również poprawiać działanie narządów wewnętrznych i całych układów organizmu. Technikę tę można zastosować w bardzo wielu ostrych i chronicznych schorzeniach. W bólach kręgosłupa, barków i kolan często przynosi efekt natychmiastowy.

Technika ta znakomicie zastępuje działania na stopach, gdy nie można na nich pracować np. ze względu na niektóre schorzenia, przy których np. notujemy negatywny wpływ zbyt wysokiego poziomu aktywności układu krążenia. Terapia neuro-ooruchowa rąk jest znakomitym narzędziem w autoterapii. Można ją wykonywać na sobie i innych właściwie wszędzie: w domu, biurze, w podróży.

Zabieg pomaga szybko – i co ważne bez farmaceutyków – pozbyć się napięć mięśniowych czy uśmierzyć ból zęba. W przypadku ostrych czy też chronicznych schorzeń zalecana jest autoterapia na dłoniach w okresie między zabiegami na twarzy czy stopach. Podczas pierwszego spotkania terapeuta pokazuje receptory, które należy uciskać. Doradza też jak należy na nie oddziaływać, by efekt był optymalny.

Jest to metoda prosta i skuteczna zarówno w schorzeniach chronicznych jak i nagłych. Natychmiast całkowicie eliminuje bądź znacznie zmniejsza ból kręgosłupa, kolana, barku czy ból zębów. Stymulacja stref i punktów na rękach oddziałuje na układ nerwowy, hormonalny, immunologiczny, poprawia krążenie, usuwa napięcia mięśniowe, stres i zmęczenie. Odpowiedni dobór procedur (m.in. punktów neurologicznych) pozwala na opracowanie skomplikowanej terapii np. w chorobie Parkinsona. Refleksologię rąk można zastosować w kombinacji z zabiegami na na twarzy i stopach, co potęguje działanie terapii.

Dzięki zabiegom sorensensistemTM możemy poprawiać biochemiczne parametry pracy wszystkich narządów i systemów witalnych, przepływ energii w ciele oraz równoważyć pracę układu limbicznego i ciała migdałowatego mózgu, które odpowiedzialne są za naszą sferę emocjonalną.

W terapii mamy również do wykorzystania procedury stymulacji punktów i stref neuro-odruchowych powiązanych z układem odpornościowym, dzięki temu możemy znacząco poprawiać poziom i jakość odpowiedzi immunologicznej organizmu w kontakcie z patogenami, bakteriami i wirusami, a także przy schorzeniach nowotworowych. Instruktor: Jarosław Sawa

Czas trwania szkolenia: 2 dni

Cena szkolenia: 3 740 zł 

z dofinansowaniem z funduszy UE (50% – 80%), cena spada nawet do 748 zł

Gabinety zatrudniające co najmniej jedną osobę na umowę o pracę, mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 100 %.

Zapisy i wpłaty przyjmowane są nie później niż na 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Zapisz się na kurs