fbpx

Instytut Lone Sorensen​

Refleksologia stóp

Refleksologia stóp – Praxis Vertebralis – original sorensensistemTM method®  stworzona przez Lone Sorensen to unikalna forma terapii neuro-odruchowej stóp oraz stref kręgosłupa i nerwów rdzeniowych, oraz mikrosystemu neuro-odruchowego mózgu.  Jest również jednym z elementów i częścią koncepcji terapii odruchowej Temprana – kompleksowego systemu rehabilitacji zaburzeń neurologicznych i genetycznych.

Metoda skupia się na strefach neuro-odruchowych stóp związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Jest to bardzo skuteczne “narzędzie” do pracy terapeutycznej z uszkodzeniami, bądź dysfunkcjami układu nerwowego oraz wadami postawy.

Oddziaływanie na strefy odruchowe nerwów rdzeniowych aktywizuje przewodnictwo nerwowe, ma więc bardzo duże znaczenie i wpływ na pracę organów wewnętrznych, gruczołów dokrewnych i mięśni. Już starożytni dostrzegali związek między stanem kręgosłupa a funkcjonowaniem poszczególnych narządów. W pracy gabinetowej bardzo często pojawiają się natychmiastowe efekty szczególnie w bólach i schorzeniach kręgosłupa.

Terapia neuro-odruchowa stóp – Praxis Vertebralis sorensensistemTM nawiązuje do medycyny tybetańskiej. Już w starożytności tybetański medyk Yhom Po pomagał osobom cierpiącym na różne dolegliwości poprzez oddziaływanie na kręgosłup i nerwy rdzeniowe. Było to możliwe, gdyż wiele schorzeń jest wywołanych zmianami na poziomie rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych.

W terapii neuro-odruchowej stóp ogromną wagę przykłada się do opracowania receptorów, które korespondują z kręgosłupem i nerwami rdzeniowymi. Poprzez odpowiednie działanie na stopie można niwelować wady postawy, znosić napięcia mięśniowe i ból, ale również poprawiać działanie narządów wewnętrznych i całych układów organizmu. Technikę tę można zastosować w bardzo wielu ostrych i chronicznych schorzeniach. W bólach kręgosłupa, barków i kolan niejednokronie przynosi efekt natychmiastowy.

Prowadzimy jedyne licencjonowane kursy zawodowe terapii neuro-odruchowej stóp (Praxis Verebralis) SorensensistemTM w Polsce.

Instruktor: Anna Jurewicz – Sawa /tel. 605 205 882/

Miejsce: Warszawa

Czas trwania kursu: dwa dni.

Cena kursu: 3 740 zł

Salony zatrudniające co najmniej jedną osobę na umowę o pracę mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 100%

Zapisy i wpłaty przyjmowane są nie później niż na 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Rezerwuj wydarzenie

Available Bilety: 5
Bilety zostały wyprzedane. Możesz spróbować wybrać inny bilet.