fbpx

Instytut Lone Sorensen​

Kontrola wagi

Kurs kontroli wagi to bardzo skuteczna metoda terapii neuro-odruchowej dla osób z problemami utrzymania prawidłowej wagi i wyglądu ciała. Doskonale wpływa też na poprawę samopoczucia.

Metoda opiera się na identyfikacji indywidualnych uwarunkowań psychosomatycznych i przygotowaniu spersonalizowanego planu terapii dla każdej z osób, z którą pracujemy.

Nadwaga lub niedowaga ma wiele przyczyn, takich jak niewłaściwa dieta, brak ruchu, zaburzenia rytmu dobowego, choroby, problemy emocjonalne, problemy hormonalne itp. Bez względu na przyczynę, zawsze mamy do czynienia z zaburzeniem równowagi funkcji chemicznych organizmu.

Serotonina, dopamina i noradrenalina są neurotransmiterami wytwarzanymi w naszych organizmach, które są odpowiedzialne za wiele procesów. Brak równowagi  tych substancji w organizmie, może prowadzić do wielu problemów, między innymi takich jak nadwaga lub niedowaga.

Dla przykładu serotonina wpływa na kompulsywne jedzenie, przejadanie się, bulimię, łaknienie węglowodanów i cukru, cukrzycę typu 2, problemy ze snem i nocne jedzenie.

Serotonina ma także duży wpływ na sferę  emocjonalną, zaburzenia mentalne, regulację temperatury.

Noradrenalina z kolei, mobilizuje mózg i ciało do działania, a także zwiększa poziom niepokoju i lęku. Jej nadmiar powoduje zaburzenia lękowe, prowadząc często do stresu, złości czy agresji. Zaburzenia w poziomie noradrenaliny często prowadzą do anoreksji na tle nerwowym. 

Dopamina wpływa na regulowanie apetytu, uczucie przyjemności z jedzenia i  niski poziom cukru we krwi. Substancje takie jak kokaina i nikotyna zwiększają produkcję dopaminy. Dopamina jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Niedobór może również wywoływać chorobę Parkinsona, skurcze mięśni, drżenia i konwulsje oraz mimowolne ruchy.

Na kursie regulacji wagi sorensensistemTM uczymy się procedur naturalnego i bezpiecznego równoważenia poziomu neurotransmiterów i całej biochemii organizmu – bez użycia toksycznych leków.

W tej metodzie wykorzystujemy procedury liftingu japońskiego lub refleksologii twarzy w połączeniu z 564 punktami neurologicznymi, które znajdują się  po obu stronach twarzy. Każdy punkt ma połączenie z narządami, gruczołami, mięśniami i procesami chemicznym zachodzącymi w naszym organizmie. W trakcie terapii punkty te można wykorzystywać w wielu konfiguracjach, dzięki czemu można zneutralizować wiele różnych dysfunkcji. Program kursu obejmuje również procedury automasażu, których możemy nauczać nasze klientki i klientów oraz elementy aromaterapii stanowiącej doskonałe uzupełnienie procesów regulowania wagi.

 

Program Kursu 

 

Pierwszy  dzień

9.30-13.30 – Wprowadzenie teoretyczne:

 •       Rola mózgu w procesach związanych z metabolizmem
 •       Neuroprzekaźniki w procesie metabolicznym
 •       Witaminy, substancje biochemiczne i suplementy diety wpływające na równowagę poziomu neurotransmiterów
 •       Jak wykorzystywać  procedury terapeutyczne przy niedoborach poszczególnych neurotransmiterów

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

14.30 – 15.30 –nauka podstawowych technik terapeutycznych pracy na strefach neuro-odruchowych twarzy i stóp

15.30-18.00 – nauka procedur terapeutycznych balansujących poziom serotoniny, praca na strefach neuro-odruchowych twarzy i stóp

 

 

Drugi dzień:

9.30 – 11.30 – nauka procedur terapeutycznych balansujących poziom noradrenaliny, praca na strefach neuro-odruchowych twarzy i stóp

11.30-13.00 – nauka procedur terapeutycznych balansujących poziom dopaminy, praca na strefach neuro-odruchowych twarzy i stóp

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

14.30 – 15.30 – nauka technik automasażu dla klientek i klientów

15.30-17.45 – nauka wykorzystania aroma-terapii do niwelowania problemów z wagą

17.45 – 18.00 – podsumowanie kursu i rozdanie Dyplomów

 

Czas trwania szkolenia: dwa dni.

Instruktor: Anna Jurewicz-Sawa 

Cena szkolenia: 3 740 zł 

Salony zatrudniające co najmniej jedną osobę na umowę o pracę, mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 100 %.

Zapisy i wpłaty przyjmowane są nie później niż na 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Rezerwuj wydarzenie

Available Bilety: 5
Bilety zostały wyprzedane. Możesz spróbować wybrać inny bilet.