fbpx

Instytut Lone Sorensen​

Cosmo lifting twarzy i oczu z tybetańskim masażem refleksologicznym głowy i szyi

Cosmo lifting twarzy i oczu z tybetańskim masażem refleksologicznym głowy i szyi to trzydniowy panel szkoleniowy składający się z dwóch kursów bazowych Japońskiego cosmoliftingu twarzy i oczu oraz Tybetańskiego masażu głowy i szyi. To wyjątkowe połączenie skutecznych głęboko liftingujących procedur japońskich z refleksologią twarzy  oraz bardzo relaksującego masażu mięśni oraz stref neuro-odruchowych głowy, szyi i barków. 

Japoński cosmo lifting twarzy to holistyczny zabieg odmładzający opracowany przez Lone Sorensen, który w sposób nieinwazyjny wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy i sprawia, że twarz promienieje. Poprzez stymulację punktów i stref na twarzy głęboko oddziałuje na tkanki pobudzając naturalne procesy regeneracji twarzy i całego ciała. Zabieg pobudza proces usuwania toksyn, tonizuje i ujędrnia skórę, minimalizuje cienkie linie i spłyca zmarszczki głębokie, pomaga eliminować przebarwienia i trądzik, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę.

Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku – doskonale działa jako metoda zapobiegania utracie kolagenu i powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza efekty starzenia się skóry dojrzałej. Terapia ta stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Istotą Japońskiego liftingu twarzy jest ręczny masaż mięśni oraz stymulacja tradycyjnych punktów akupresury twarzy w połączeniu z głębokim liftingiem oraz drenażem limfatycznym. Podczas zabiegu stosowane są organiczne olejki z zawartością naturalnych kwasów i minerałów wykazujących silne działanie regenerujące. W efekcie Japoński lifting twarzy jest jedynym masażem twarzy, który oprócz działania kosmetyczno-estetycznego wykazuje dobroczynne oddziaływanie zdrowotne na cały organizm człowieka.

Na kursie uczymy się technik pracy z meridianami, strefami neuro-odruchowymi twarzy oraz głębokiej stymulacji mięśni i skóry na twarzy. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w czasie kursu możemy oddziaływać na skórę i mięśnie twarzy, a także na całe ciało i wewnętrzne organy. Technika ta jest połączeniem medycyny orientalnej z wykorzystaniem punktów neuro-odruchowych na twarzy związanych z meridianami, stref odruchowych na twarzy z Ameryki Południowej, Wietnamu oraz japońskiej procedury stymulacji układu limfatycznego.

 

Lifting oczu – to część zabiegu będąca kontynuacją i rozwinięciem pierwszego modułu Japońskiego cosmoliftingu twarzy, który jest  holistycznym zabiegiem odmładzającym opracowanym przez Lone Sorensen, który w sposób nieinwazyjny wygładza zmarszczki  i sprawia, że skóra promienieje. Poprzez stymulację punktów i stref na twarzy głęboko oddziałuje na tkanki pobudzając naturalne procesy regeneracji. Zabieg tonizuje i ujędrnia skórę, minimalizuje cienkie linie i spłyca zmarszczki głębokie, pomaga eliminować przebarwienia, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę. Na kursie uczymy się technik poprawiających wygląd oczu i ich oprawy, wykorzystując punkty refleksologiczne  oraz masaż mięśni  metodą Moralesa. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w czasie kursu możemy neutralizować problemy związane z podpuchniętymi oczami, obwisłymi powiekami, „workami” pod oczami, zmarszczkami  czy sińcami wokół oczu,

 

Tybetańska refleksologia głowy i karku jest nowym systemem terapeutycznym opracowanym przez Lone Sorensen, opartym na jej ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w pracy ze strefami odruchowymi, stosowanymi przez specjalistów medycyny tybetańskiej na całym świecie.
Jest bardzo skuteczną metodą masażu w usuwaniu nadmiernego napięcia mięśni, napięcia emocjonalnego, bezsenności, otępienia, bólu kończyn, zawrotów głowy, drętwienia, problemów wzroku, w chorobach reumatycznych, bólach fantomowych, nadciśnieniu tętniczym, bólach głowy, wrzodach żołądka, udarach naczyniowych mózgu, obrzękach, palpitacji, zaburzeniach czucia  i wielu innych dolegliwościach.

 

Program Kursu 

 

Pierwszy dzień:

9.30-12.00 – Wprowadzenie teoretyczne

12.00-13.30 – nauka pracy na punktach meridianowych twarzy

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

13.30 – 15.30 – nauka pracy na strefach neuro-odruchowych twarzy

15.30-18.00 – nauka procedur liftingujących – I etap

 

Drugi dzień:

9.30 – 13.30 – nauka procedur liftingujących – II etap

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

14.30 – 15.30 – nauka bezpośredniej stymulacji mięśni twarzy

15.30-17.30 – nauka procedur terapeutycznych na:

  • Podpuchnięte oczy
  • Obwisłe powieki
  • Worki pod oczami
  • Zmarszczki wokół oczu
  • Sińce wokół oczu

17.30 – 18.00 – nauka procedur autoliftingu dla klientów

 

Trzeci dzień:

09.30-11.30 – wprowadzenie teoretyczne do masażu tybetańskiego

11.30-13.30 – nauka procedur masażu na strefach odruchowych karku i głowy – procedury rozgrzewające

13.30-14.30 – przerwa na posiłek

14.30 – 16.00 – nauka procedur masażu na strefach odruchowych karku i głowy – procedury masażu zasadniczego

16.00 – 17.45- powtórzenie pełnego zabiegu przez każdego uczestnika

17.45-18.00 – podsumowanie kursu i wręczenie dyplomów

 

Instruktor: Jarosław Sawa, Anna Jurewicz-Sawa